راهنمای انتخاب یک کیف لپ تاپ ایده آل

کیف لپ تاپ یک وسیله ضروری است که فواید کاربردی و بصری را با هم دارد. وقتی که هزینه زیادی را به خرید لپ تاپ اختصاص می­دهید باید تا جایی که می­توانید در محافظت از آن تلاش کرده و عمر مفید آن را افزایش دهید. وقتی به کوله پشتی لپ تاپ به عنوان ضامن سلامت لپ تاپ خود بنگرید متوجه اهمیت خرید یک کوله لپ تاپ محکم، با دوام و ایمن می­‌شوید.

قبل از خرید کیف لپ تاپ باید برخی موارد را مد نظر داشته باشید. کیف های لپ تاپ در طرح های مختلف برای تامین نیاز های مختلف تولید می­شوند. انواع مختلفی از این کیف ها در قالب کیف های دستی،  رو دوشی و کوله پشتی وجود دارد و شما باید نوع و طرحی را انتخاب کنید که نیاز های شما را برطرف کند. برای مثال اینکه شما کیف را برای استفاده کاری، تفریحی و یا ترکیبی از هر دو می­خواهید، می­تواند فاکتوری تعیین کننده باشد. امروزه بیشتر افراد تمایل دارند لپ تاپ خود را به هر جایی که می­روند ببرند. از این رو، طرح هایی از کوله پشتی لپ تاپ که مناسب هر دو حالت استفاده کاری و تفریحی هستند بهترین گزینه برای اکثر افراد می­‌باشند.

 

حال برای اینکه متوجه شوید کدام کیف لپ تاپ مناسب شماست بهتر است قبل از خرید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 

اندازه کیف مهم است

شاید این نکته بسیار بدیهی باشد ولی کیفی که می ­خرید باید به راحتی لپ تاپ شما را در خود جا دهد. اگر در توضیحات کیف اشاره ای به مدل و برند های مناسب با سایز کیف نشده است بهتر است لپ تاپ خود را اندازه گرفته و با ابعاد کیف مقایسه کنید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی کرده اید.

البته بهترین کار این است که هنگام خرید حضوری کوله یا کیف، لپ تاپ خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید آن را با کیف مد نظر خود امتحان کرده و از اندازه بودن کیف مطمئن شوید. از آنجا که شما احتمالأ دوست ندارید هر روز زمان زیادی را صرف قرار دادن لپ تاپ خود در کیف و خارج کردن آن کنید، اندازه بودن کیف لپ تاپ امری مهم و ضروریست.

 

کار یا تفریح؟

 اگر از لپ تاپ خود فقط برای کار استفاده می­کنید، احتمالأ یک کیف کاربردی و منعطف که بتوانید با آن به راحتی لپ تاپ خود را در رفت و آمد به محل کار با خود حمل کنید بیشتر به کار شما می­آید. اگر از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می­کنید کیف شما باید لایه ضربه گیر قوی تری داشته باشد تا زمانی که در ساعات اوج شلوغی از همه طرف به کیف شما فشار وارد می­شود از لپ تاپ شما محافظت کند. اگر برای رفت و آمد از دوچرخه یا موتور استفاده می­کنید، کوله پشتی لپ تاپ بهترین گزین برای شماست. اگر بیشتر در حال پیاده روی هستید کیفی ضد آب انتخاب کنید تا در روز های بارانی نگران لپ تاپ خود نباشید. همچنین، کیف انتخابی شما نباید به پشت و شانه فشار بیاورد. در این مورد هم کوله پشتی لپ تاپ انتخاب مناسبی است (بعضی از مدل‌های کیف قابلیت استفاده در هر 3 حالت کوله ای، دوشی و کیف قابل استفاده هستند، مانند مدلهای کریتیو و کریتیو پرو)

 

فضای اضافی

کیف لپ تاپ حتمأ باید جیب ها، و محفظه های جداگانه ای برای سایر لوازم شما مثل فلش مموری، دفترچه یادداشت، کابل ها، باتری و موس داشته باشد تا در درجه اول لپ تاپ شما از خراش و ضربه سایر لوازم در امان بوده و درجه بعد، سایر لوازم شما نیز در زیر وزن لپ تاپ آسیب نبینند.

استفاده از روکش ضربه گیر لپ تاپ هم تنها برای زمانی مناسب است که فقط می­خواهید لپ تاپ خود را حمل کنید و وسیله دیگری به همراه ندارید، مگر اینکه بخواهید لپ تاپ را در روکش گذاشته و آن را داخل کوله پشتی بگذارید.

 

کسب اطمینان از کیفیت کیف لپ تاپ

  • با دوام بودن جنس کیف از موارد ضروری است. شما هر روز از لپ تاپ خود استفاده می­کنید و کیف را هم برای محافظت از لپ تاپ تهیه کرده اید، پس باید مطمئن شوید که جنس کیف سبک و بادوام است. قاب های پلاستیکی هم برای محافظت از لپ تاپ وجود دارد که برای کسانی که پوشش بیشتر و روکش سخت را می­پسندند مناسب است.
  • وجود زیپ های با کیفیت هم برای نگه داری ایمن لپ تاپ شما در داخل کیف بسیار مهم است. این زیپ ها باید برای سال ها بدون اشکال کار کنند چون خراب شدن زیپ ها ممکن است کیف لپ تاپ را بطور کلی بلا استفاده کند.
  • لایه ضربه گیر اضافی بر روی کیف و بند های روی شانه بسیار خوب است چون در این حالت لپ تاپ و کمر شما، هر دو سالم می­مانند. برخی لپ تاپ ها سنگین هستند و مسلمأ شما دوست ندارید وقتی که آن ها را حمل می­کنید بند های روی شانه، شما را بیشتر اذیت کنند.
  • بند های قابل تنظیم می­توانند کیف را با بدن شما هماهنگ کرده و در شرایط و مکان های مختلف حالت دلخواه را برای شما بوجود بیاورند.
  • آستر ضد آب هم برای اینکه مطمئن شوید لپ تاپ شما در تمام شرایط آب و هوایی در امان خواهد بود، بسیار مهم است. مطمئنأ خیس شدن لپ تاپ می­تواند آسیب های جبران ناپذیری به آن وارد کند.
  • اگر می­خواهید یک تبلت یا آیپد نیز در کیف لپ تاپ خود بگذارید، کیف لپ تاپ شما باید محفظه های ضد خش هم داشته باشد.

علاوه بر در نظر گرفتن موارد گفته شده، همیشه کیفی را انتخاب کنید که از لحاظ زیبایی هم توقعات شما را برآورده کرده و هماهنگ با شخصیت و پوشش شما باشد.

 

مشاهده انواع مدل‌های کیف و کوله لپ تاپ

راهنمای انتخاب یک کیف لپ تاپ ایده آل